Balandžio 16 d. Vilniuje ir gegužės 21 d. Kaune Leinonen Lietuva pakvietė apskaitos specialistus ir pardavimų vadovus į seminarą tema „Tarptautinė prekyba. Ką rodo įmonės dokumentai?“. Seminaro metu Leinonen Lietuva vyr. mokesčių konsultantas Algirdas Kviklys pristatė 0 proc. PVM tarifo pagrindimo dokumentais praktinius aspektus.

Remiantis PVM įstatymu, 0 proc. PVM tarifo taikymą prekių tiekėjas privalo pagrįsti sandorį lydinčiais dokumentais.

Kiekvienas toks sandoris iš tiekėjo reikalauja atidžiai vertinti prekių gabenimo ir perdavimo pirkėjui sąlygas bei jas tinkamai įforminti. Priešingu atveju, stingant tokių įrodymų ar kylant įtarimams dėl pirkėjo sukčiavimo, mokesčių mokėtojas gali sulaukti Valstybinės mokesčių inspekcijos siūlymo šiems sandoriams taikyti standartinio tarifo PVM, kurį iš pirkėjo atgauti beveik nėra vilčių.

Tai puikiai iliustruoja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) praktika. Iš daugiau nei 20-ies bylų, nagrinėtų 2010 – 2015 m. pradžios laikotarpiu, tik dvejose bylose LVAT priėmė mokesčių mokėtojui palankius sprendimus. Daugeliu atvejų, mokesčių mokėtojų mokestinio patikrinimo metu pateikti dokumentai turėjo trūkumų.

Todėl seminaro metu pagrindinis dėmesys  buvo skiriamas nustatyti kylančias dokumentavimo prievoles bei jas iliustruoti konkrečių, praktikoje taikomų dokumentų pavyzdžiais.

Daugelis seminaro dalyvių pažymėjo, kad mokesčių administratoriaus nurodymai pateikti tam tikrus dokumentus mokestinių patikrinimų metu atrodo pertekliniai bei sukuria papildomą administracinio darbo naštą. Todėl seminaro metu apskaitos specialistai ir pardavimų vadovai drauge ieškojo atsakymų, kokie dokumentai ir kuriais prekių tiekimo atvejais galėtų būti renkami bei kaip turėtų būti pasidalinta atsakomybėmis įmonių viduje.

Antroje seminaro dalyje buvo aptarti iš anksto seminaro dalyvių pateikti klausimai ir praktinės prekybos schemos. Seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose, pasidalino savo prekių tiekimo į užsienio valstybes pavyzdžiais bei praktika mokestinių patikrinimų metu.

Leinonen Lietuva planuoja rengti ir daugiau seminarų mokesčių temomis, kuriomis ketina ne tik pristatyti naujausią mokestinę praktiką, tačiau ir toliau inicijuoti diskusijas tarp įvairių verslo sektorių atstovų.

Seminaro dalyvių atsiliepimai:

Elinga Judickienė
Vyriausioji finansininkė
Ermitažas, UAB

Dėkoju Jums už puikų seminarą, tema labai aktuali, lektorius kompetentingas ir nuoširdus. Nedidelėje dalyvių grupėje gyvai ir tiesiogiai išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus buvo labai įdomu ir naudinga.
Skaistė Vilčiauskienė
Direktoriaus pavaduotoja
ĮRANKIAI.LT, UAB

Dėkui už puikiai suorganizuotą renginį ir profesionalaus specialisto – lektoriaus atsakymus į pateiktus klausimus.

Justina Šaltenė
Vyr.buhalterė
Klinkerland, UAB

Medžiaga buvo parengta tikrai kvalifikuotai, pats informacijos pateikimas paliko gerą įspūdį, o ir seminaro organizavimas tikrai nustebino gerąją prasme. Ačiū Jums, „Leinonen“ komanda!
Margarita Kneitaitė
Vyr.finansininkė
Norameda, UAB

Labai smagu, kad rengiami tokie seminarai, kurių turinys paremtas patirtimi, sukaupta tiesiogiai ir glaudžiai dirbant su daugybe klientų, sprendžiančių iškilusias mokestines problemas.

Seminaro pranešėjas labai sklandžiai, argumentuotai ir įtikinamai išdėstė aktualiausią tarptautinės prekybos dokumentacijos problematiką ir pasiūlė galimus sprendimų būdus, kaip išvengti potencialių mokestinių ginčų su mokesčių administratoriais.

Buvau maloniai nustebinta tokia kantrybe ir šilta komunikacija tarp seminaro rengėjų ir galybę klausimų turinčių dalyvių.

Ačiū Jums, Leinonen.
Rūta Starkienė
Vyr. finansininkė
Lietlinen, UAB

Seminaras informatyvus, praktiškas, konkretus ir aktualia tema. Lektorius profesionalus ir kompetentingas. Seminare nagrinėjamų praktinių situacijų informacija naudinga.
Virginija Jablonskienė
Vyresnioji buhalterė
Margūnas, UAB

Labai profesionaliai išdėstyta medžiaga ir aptarti išankstiniai dalyvių klausimai.

Edita Jonauskienė
Eksporto vadybininkė
Kamė, UAB

Puikios konsultacijos, profesionalios paslaugos.
:

Aukštos kokybės Buhalterinė apskaita ir Mokesčių konsultacijos

Tarptautinių klientų aptarnavimas, naudojantis patirtimi

Patikimas finansų valdymas - vienas iš kertinių akmenų mūsų sėkmingame versle. Mes padedame šimtams tarptautinių ir vietinių įmonių vykdyti  verslą Lietuvoje. Kiekvienas klientas mums svarbus, nepaisant įmonės dydžio, apyvartos ar veiklos srities.

Turime daugiau kaip 40 patyrusių specialistų, teikiančių aukšto lygio mokesčių ir apskaitos paslaugas plačiam ratui klientų, įsikūrusių ar ketinančių vykdyti veiklą Lietuvoje.

Daugiau skaitykite Apie Mus

Mes esame ISO 9001 sertifikuota įmonė

Leinonen Lithuania įgijo Bureau Veritas ISO 9001:2008 kokybės sertifikatą.
Šis sertifikatas patvirtina, kad mūsų kompanija įgyvendino
ir vadovaujasi sertifikuota
vadybos sistema bei kokybės valdymo principais, kurie yra
pripažįstami tarptautiniu mastu. Turima kokybės vadybos sistema užtikrina, kad mūsų teikiamos apskaitos paslaugos klientams yra aukštos kokybės ir yra orientuota į kliento specifinius poreikius.


Vieną kartą per ketvirtį gaukite trumpą santrauką pagrindinių naujienų, kurios gali įtakoti Jūsų verslo finansus:


Latest news

Nuo 2019 metų Bendrovės privalės atskleisti savo tikruosius naudos gavėjus Dec 17

Informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. visiems Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims atsiranda nauja prievolė pateikti Juridinių asmenų registrui detalią informaciją apie savo tikruosius naudos gavėjus bei minėtą informaciją gauti, saugoti ir esant poreikiui atnaujinti.